Image for Predavači
Naslovnica

Predavači

Predavači

Iskoristi 20% popusta


Mislav Balković 2022 2
Preuzmite prezentaciju

izv. prof. dr. sc. Mislav Balković

„Digitalna era: kraj ili novi početak?“

Kroz uvodno konferencijsko predavanje bit će povezane teme koje se provlače kroz čitavu konferenciju. Počevši od aktualnog trenutka u obrazovanju i na tržištu rada koji je dobrim dijelom povezan s tehnologijom, kako onom koja ima potencijala mijenjati pojedina radna mjesta tako i s onom koja može osigurati kvalitetnije obrazovanje. Tehnologiju kroz ovu konferenciju vidimo s jedne strane kao pokretača promjena na tržištu rada i time i u obrazovanju, a s druge kao element koji ugrađujemo (svjesno ili nesvjesno) u obrazovne pristupe, od osiguravanja kvalitete i personaliziranog obrazovanja, preko uključenja novih alata u nastavne sadržaje do izazova koje donosi tehnologija, posebno u obrazovanju i socijalizaciji djece i mladih.

Izv. prof. dr. sc. Mislav Balković je rođen 1975. godine u Zagrebu, diplomirao je i magistrirao na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu te doktorirao 2016. na istom sveučilištu. Od 1998. je vezan uz područje obrazovanja, a od 2000. stalno je zaposlen u učilištu Algebra na mjestu ravnatelja gdje pokreće i sudjeluje u izvođenju ključnih razvojnih projekata Algebra grupe, da bi 2009. preuzeo funkciju dekana Sveučilišta Algebra. Mislav je od 2008. angažiran na izgradnji Sveučilišta Algebra i njegovih studijskih programa i sustava osiguravanja kvalitete te od tada postaje i aktivno je uključen u inicijative koje promiču i izgrađuju obrazovanje na svim razinama. Radio je na aktualnoj Strategiji obrazovanja i znanosti, član je ili je bio niza stručnih tijela u Republici Hrvatskoj.


dr Wayne Holmes
Preuzmite prezentaciju

dr. sc. Wayne Holmes

„Umjetna inteligencija i obrazovanje: Perspektiva kritičkih studija“

Dr. sc. Wayne Holmes će nas uvesti u svijet Umjetne inteligencije (AI). Točnije, njegova će prezentacija istražiti primjenu i podučavanje umjetne inteligencije u obrazovanju iz perspektive kritičkih studija i ljudskih prava. Identificirat će i pozabaviti se mnogim ključnim mitovima te će postaviti više pitanja o umjetnoj inteligenciji i obrazovanju nego što će dati odgovora.

Dr. sc. Wayne Holmes je izvanredni profesor u Laboratoriju znanja UCL-a u Londonu. Njegovo istraživanje ima perspektivu kritičkih studija o poučavanju i primjeni umjetne inteligencije u obrazovnim kontekstima (AI i obrazovanje) i njihovim etičkim implikacijama na društvenu dinamiku. Dr. sc. Wayne vodi stručnu skupinu Vijeća Europe za Umjetnu inteligenciju i  obrazovanje, konzultant je za UNESCO i viši istraživač za IRCAI. Napisao je mnoge knjige i radove o umjetnoj inteligenciji i obrazovanju te održao mnoga predavanja u zemljama širom svijeta.



Boris Jokic
Preuzmite prezentaciju

dr. sc. Boris Jokić

„Umjetna inteligencija – implikacije u obrazovanju“


Zlatan Morić

Zlatan Morić, v. pred.

Zlatan Morić je viši predavač u području računarstva i završava doktorski studij. Ima opsežnu akademsku i profesionalnu karijeru koja seže sve od 1995. godine. Počevši svoj rad u područjima marketinga i grafičkog dizajna, postepeno je prešao u složenije sfere kao što su sistemsko inženjerstvo, kibernetička sigurnost i podatkovna znanost. Danas je na poziciji voditelja katedre za kibernetičku sigurnost Sveučilišta Algebra, gdje je i voditelj studijskog programa kibernetičke sigurnosti. Kao nositelj brojnih industrijskih certifikata iz područja računarstva, potvrđuje svoju stručnost i aktivno pridonosi najnovijim trendovima i praksama u struci.



Sandra Kučina
Preuzmite prezentaciju

doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić

„Hitna nastava na daljinu nije online obrazovanje i zašto nam trebaju digitalne tehnologije u obrazovnom procesu?“

Doc. dr. sc. Sandra Kučin Softić će u svojem predavanju dati odgovore na pitanja trebaju li nam tehnologije u obrazovnom procesu. Nastava na visokim učilištima u Hrvatskoj odvijala se u vrijeme COVID pandemije online što ih je prisililo na brzi prelazak na online nastavu. Nitko ne očekuje da svi prijeđu na online nastavu u potpunosti i svakako da je socijalni kontakt važan kako bi studenti imali priliku doći na fakultet sresti nastavnike i kolege. Prema tome, nastava treba biti osmišljena i pripremljena kako za online, tako i za učioničko okruženje. Povezano s time, na predavanju će biti naglašeni različiti aspekti nastave u online okruženju te kako Centar za e-učenje SRCA može podržati nastavnike i studente u tom procesu.

Doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić je pomoćnica ravnatelja Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu. Ima više od 25 godina radnog iskustva u visokom obrazovanju. Predaje na Sveučilištu u Mostaru, BiH i Sveučilištu DOBA, Slovenija. Prvi je autor knjige Digitalna transformacija: novi pristupi i izazovi u obrazovanju, Sveučilište Sjever, 2021. Magistrirala je digitalno obrazovanje na Sveučilištu u Edinburgu (Ujedinjeno Kraljevstvo) i doktorirala informacijske i komunikacijske tehnologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Bila je predsjednica međunarodne asocijacije EDEN od 2019. do 2022. godine, a trenutno je potpredsjednica EDEN DLE.


Predrag Šuka
Preuzmite prezentaciju

Predrag Šuka, v. pred.

„Primjena AI u nastavi iz područja umjetnosti, dizanja i multimedije“

Cilj ovog predavanja je osvijestiti implikacije, utjecaj i način rada s AI tehnologijom tijekom nastave kroz audio-vizualni sadržaj. Od istraživanja, konceptualizacije pa sve do promjena, dopuna i ubrzavanja procesa, AI je Pandorina kutija koja čeka otvaranje. Na nama je da usmjerimo korištenje, postizanje etičnih normi i kreiranje novih vrijednosti iznad AI generiranog sadržaja. Ovo je tek početak, a mogućnosti su neograničene. Kreativnost je u našim rukama, a isto možemo prenijeti i kroz satove nastave.

Predrag Šuka, v. pred. je voditelj stručnog prijediplomskog studija multimedijske produkcije na Sveučilištu Algebra. Iskusni nagrađivani fotograf, dizajner i 3D umjetnik s preko 25 godina profesionalnog iskustva. Karijeru fotoreportera započeo je sa 16 godina, a svoje iskustvo proširio je radom na nacionalnoj televiziji i radiju uz visoko obrazovanje na Grafičkom fakultetu, gdje i započinje karijeru edukacije u području 3D umjetnosti. Zadržavajući svoj profesionalni rad i aktivnosti usavršavanja, fokus spaja prema multimediji i integraciji medija. Uz nastavni rad, on je autor, javni govornik, gost predavač i doktorand u Sloveniji.



Vedran Dakić
Preuzmite prezentaciju

mag. ing. el. Vedran Dakić, v.pred.

„Korištenje ChatGPT-a i sličnih alata s obje strane katedre“

Ova radionica služi za upoznavanje i korištenje popularnih AI alata (npr. ChatGPT) iz aspekta nastavnika/asistenta i iz aspekta studenta. Prikazat će se niz primjera kako kvalitetno zadanim zadacima možemo izbjeći dojam gubitka kvalitete obrazovanja kroz dopuštanje korištenja AI alata neovisno o nastavnim metodama i principima – ispit, seminarski rad, kontinuirana provjera i sl. Kroz radionicu, pokušat će se postaviti i u kožu studenata, koji ovakve alate koriste kao pomoćno sredstvo, što se može lako i zloupotrijebiti.

Mag. ing. el. Vedran Dakić, v.pred. je magistar struke elektrotehnike i računarstva te IT trener koji pokriva široki spektar tečajeva iz sfere VMware,  Microsoft i RedHat Enterprise Linux tehnologija. Trenutno je certificiran za tečajeve navedenih vendora i svake godine održava brojne tečajeve iz područja VMware, Microsoft i RedHat administracije, kao i administracije pripadajućih aplikacija (Microsoft Exchange, SQL, VMware NSX, vRealize, VMWare Cloud Director, vSAN i sl.). Osim trenerskog posla, zaposlen je kao voditelj Katedre za operacijske sustave na Sveučilištu Algebra i održava nastavu u sklopu preddiplomskog i diplomskog programa.


prof. dr. sc. Ivana Ogrizek Biškupić (moderatorica), Davor Malović, Zoran Ivanić, Dario Vuić, Antun Perušina, Hilarija Lozančić Benić i Mario Gazić

Okrugli stoj na temu: „Digitalni obrazovni sadržaji – iskustva u sklopu Regionalnih centara kompetentnosti“
Glavna okosnica ovog okruglog stola je podijeliti trogodišnje iskustvo partnerskih suradnji tijekom uspostave brojnih Regionalnih centara kompetentnosti u RH u području strukovnog obrazovanja, s posebnim osvrtom na proces stvaranja strukovnih digitalnih obrazovnih sadržaja. Partneri i suradnici s pojedinih RCK-ova sudjelovat će u okruglom stolu te govoriti o metodologiji koju su zajednički uspostavili, dinamici provedbe, izazovima s kojima su se susretali te konačnim ishodima; brojnim udžbenicima, priručnicima, novim sadržajima u sustavima za e-učenje, interakcijama u tehnologiji virtualne stvarnosti sa simulacijom korištenja strojeva iz industrije te brojnim drugim novim tehnologijama koje danas dodatno osiguravaju, obogaćuju i doprinose sveobuhvatnijoj realizaciji ishoda učenja u nastavnome procesu.


Ivana Ogrizek BIskupic
Preuzmite prezentaciju

prof. dr. sc. Ivana Ogrizek Biškupić

Prof. dr. sc. Ivana Ogrizek Biškupić diplomirana je informatičarka i doktorica informacijskih i komunikacijskih znanosti, konzultantica u području obrazovanja, redoviti profesor s više od 20 godina radnog iskustva u nastavi te Voditeljica podrške znanstveno istraživačkoj djelatnosti na Sveučilištu Algebra. U sklopu projekta e-Škole CARNET-a, sudjelovala je u izradi brojnih materijala za jačanje digitalnih vještina i kompetencija nastavnika u RH u kontekstu primijene digitalnih alata u nastavi. Posljednje tri godine radila je na izradi digitalnih obrazovnih materijala za brojne srednje škole u RH u sklopu uspostave RCK za koje se izradilo na stotine strukovnih udžbenika, priručnika, prezentacija, ispitnih pitanja, zadataka za vježbe, digitalnih instrukcija u sustavima za e-učenje i VR-ova.


Davor Malovic

Davor Malović

Davor Malović, ravnatelj Tehničke škola Sisak, diplomirao na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu. Zaposlen je u Tehničkoj školi Sisak 34 godine, a zadnjih 14 godina kao ravnatelj. Od 2020. do 2023. bio je na funkciji voditelja projekta Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti Tehničke škole Sisak za područje elektrotehnike i računarstva u Sisačko-moslavačkoj županiji, u sklopu kojeg su izrađeni VR i AR sadržaji iz područja videoigara i robotike.


Zoran Ivanić

Zoran Ivanić

Zoran Ivanić rođen je u Sisku, a 2000. g. diplomirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu. Zaposlen u Tehničkoj školi Sisak kao nastavnik elektro skupine predmeta od 2018. godine. U projektu Uspostave Regionalnog centra kompetentnosti Tehničke škole Sisak bio je na funkciji voditelja radne skupine za videoigre.


Dario Vuić

Saša Brkiš

Saša Brkiš, je diplomirao na Tehničkom veleučilištu u Zagrebu. Zaposlen je u Tehničkoj školi Sisak kao nastavnik elektrotehničke skupine predmeta.


Antun Perušina

Antun Perušina

Antun Perušina, ravnatelj Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik, diplomirao na Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu 1990. Za ravnatelja Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik imenovan je 2001., a 2023. promoviran je u zvanje ravnatelja savjetnika. Organizator je kongresa AEHT-e (Europska udruga hotelijerskih škola) te voditelj županijskog stručnog vijeća ravnatelja u dva mandata. U EU projektima sudjeluje od 2006., a posebno se ističe uspješno proveden projekt Uspostave regionalnog centra kompetentnosti Dubrovnik u sklopu kojeg su izrađeni i digitalni obrazovni sadržaji za učenike.


Hilarija Lozančić Benić

Hilarija Lozančić Benić

Hilarija Lozančić Benić profesorica je hrvatskog i engleskog jezika. U Turističkoj i ugostiteljskoj školi Dubrovnik zaposlena je od 2010. godine. Osim nastavničke uloge, bila je voditeljica više od 10 projekata škole, uključujući projekt Uspostave regionalnog centra kompetentnosti Dubrovnik. Uz rad u školi, Hilarija je od 2015. nastavnica engleskog jezika na Libertas međunarodnom Sveučilištu u Zagrebu.


Mario Gazić

Mario Gazić

Mario Gazić je magistar sestrinstva sa 16 godina radnog iskustva u bolničkoj skrbi u Republici Hrvatskoj.  Od 1. 9. 2019. predsjednik je Hrvatske komore medicinskih sestara te je, kao njen predstavnik, član Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku Hrvatskog sabora. U HKMS bio je delegat u Skupštini HKMS, predsjednik Podružnice HKMS Bjelovarsko-bilogorske županije, član Vijeća HKMS, a od 2015. do 2019. godine predsjednik Vijeća HKMS. Predavač je na studiju sestrinstva Sveučilišta Sjever te asistent predavač na studiju sestrinstva Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo, Sveučilišta u Osijeku. Uz sve to je aktivan član u međunarodnim organizacijama.



Zdravko Kunic
Preuzmite prezentaciju
Preuzmite prezentaciju

dr. sc. Zdravko Kunić, v. pred.

„Analitike učenja i kvaliteta studijskih programa“

Radionica započinje kratkim prikazom mogućnosti korištenja informacijske tehnologije za praćenje kvalitete ustanove i njenih programa kroz izabrane analitičke prikaze nastale unutar jedne od visokoškolskih ustanova. Cilj svake tako formirane radne skupine bit će osmisliti i raspraviti moguće indikatore praćenja uspješnosti ustanove i moguće (potrebne) analitičke alate i prikaze koji bi osigurali da tako osmišljeni indikatori budu uistinu provedivi, mjerljivi i korisni. Kod osmišljanja indikatora, analitičkih podloga i prikaza, zadatak će biti, ovisno o izabranoj temi, pratiti različite aspekte rada ustanove, od kvalitete provedbe studijskih programa i prolaznosti studenata na studijima, preko kvalitete zapošljavanja diplomanata i znanstveno istraživačke djelatnosti do kvalitete implementacije tehnologije u nastavu, digitalizacije cjelovitog rada ustanove i drugo.

Dr. sc. Zdravko Kunić je voditelj Algebrinog sveučilišnog studija podatkovne znanosti i umjetne inteligencije, tehnološki stručnjak, poduzetnik i podatkovni znanstvenik. Njegovo djelovanje obuhvaća područja sustava za potporu odlučivanju, vizualne analitike i profesionalne mikroelektronike. Dizajnirao je specijalizirane informacijske sustave i vodio razvojne projekte u sektorima poput osiguranja, telekomunikacija, javne uprave, meteorologije, kulture i upravljanja prometom. Njegova glavna područja interesa obuhvaćaju vizualnu poslovnu analitiku te primjenu podatkovne znanosti, umjetne inteligencije i sustava za potporu odlučivanju u kontekstu gospodarskog, znanstvenog i obrazovnog napretka.


Silvija Grgić
Preuzmite prezentaciju

Silvija Grgić

„Uloga digitalnih informacijskih sustava u modernom obrazovanju“

Upravljanje podacima ima ključnu ulogu u modernom obrazovanju, pružajući školama važne informacije i alate potrebne za donošenje informiranih odluka. Cilj digitalnih informacijskih sustava, objedinjenih kroz Školski e-Rudnik, upravo je ostvariti tu svrhu. Efikasno upravljanje podacima pomaže školama u pravilnom rasporedu resursa, uključujući nastavno osoblje, materijale i financijska sredstva dok transparentni podaci roditeljima pružaju detaljne informacije o napretku, ponašanju i sudjelovanju djece u školi, potičući suradnju između roditelja, učitelja i učenika. Cilj ove radionice je kritički procijeniti digitalne informacijske sustave koji se koriste u školama te predložiti poboljšanja koja će omogućiti učinkovitije integriranje tih alata u obrazovni sustav, maksimizirajući potencijal znanja koje oni sadrže.

Silvija Grgić diplomirala je na Fizičkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta, edukacijsku fiziku, tehnički i informatiku. Od 2009. godine je radila na Visokom učilištu Algebra, prvo kao predavač, a zatim kao pomoćnica dekana, prodekanica za nastavu, prodekanica za kvalitetu i razvoj, a danas radi kao rukovoditeljica Sektora za stručne službe na Sveučilištu Algebra. Certificirana je stručnjakinja za vanjsku neovisnu periodičnu prosudbu sustava osiguravanja kvalitete u Hrvatskoj i Sloveniji, stručnjakinja je za vanjsko vrednovanje ustanova za obrazovanje odraslih, certificirana je ECDL trenerica, urednica više od deset priručnika u području računarstva, suautorica knjige u području informacijske tehnologije, autorica i suautorica stručnih i znanstvenih radova u području informacijskih znanosti, gostujuća predavačica na domaćim i stranim konferencijama te održava radionice u području osiguravanja kvalitete, metodološkog i didaktičkog razvoja nastavnika i izrade standarda zanimanja.


TIhomir Markulin
Preuzmite prezentaciju

Tihomir Markulin

“CARNET-ove usluge i projekti u službi digitalne transformacije obrazovanja”

Tijekom ove prezentacije, sudionici će biti upoznati s opsežnim spektrom aplikacija i usluga koje nudi CARNET, uključujući E-Dnevnik i E-Maticu, zajedno s inicijativama koje su inicirane kroz projekte poput E-Škola i E-Upisi. Ove inicijative omogućavaju digitalizaciju administrativnih i edukativnih procesa u školama, vrtićima te obrazovnim institucijama za odrasle, čime se postavlja temelj za digitalnu transformaciju u obrazovanju. Osim toga, u prezentaciji će se obuhvatiti i budući ciljevi i strategije povezane s projektima kao što su E-Sveučilišta, BRAIN i CISOO, reflektirajući CARNET-ovu čvrstu predanost kontinuiranom poboljšanju kvalitete i dostupnosti obrazovnih resursa putem inovacija i primjene suvremenih tehnoloških rješenja.

Tihomir Markulin diplomirao je na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje 2016. godine stječe titulu magistra inženjera građevinarstva. S radom u CARNET-u započinje 2009. godine kao agent na CARNET-ovom Helpdesku. Od 2012. do 2019. godine radi na poziciji voditelja HD-CN tima na CARNET-ovom Helpdesku. Nakon toga prelazi na poziciju voditelja Službe za korisnike gdje je zadužen za organizaciju pružanja podrške korisnicima, brigu o ljudskim resursima, komunikaciju s nadležnim službama i partnerima, vođenje tri različita tima na Helpdesku te vođenje Službe za ustanove članice kao i mentoriranje i rad s voditeljima timova. Tijekom cijele profesionalne karijere kontinuirano se školuje te radi na CARNET-ovim ključnim projektima.


Ivana Marušić, Vana Halilagić, Katarina Antolković i Mirna Šeb

„Nove tehnologije i digitalni alati: Osiguravanje kvalitete u obrazovanju odraslih „na klik““
Ova radionice će nam dati brzinski uvid u alate koji omogućavaju osiguravanje kvalitete ustanova u obrazovanju odraslih kao što su Google Meet, Predavački portal, Adobe Connect, Genially, Moodle i sl.


Ivana Marusic
Preuzmite prezentaciju

Ivana Marušić

Ivana Marušić je magistra politologije, voditeljica tima za regrutaciju i selekciju predavača na Sveučilištu Algebra koji provodi regrutaciju, selekciju i uvođenje novih predavača. Brine se o dokumentaciji i informacijama vezanim uz zapošljavanje i rad predavača. Sudjeluje u osmišljavanju sustava i alata za nastavni proces. Andragoška voditeljica.


Vana Halilagić

Vana Halilagić

Vana Halilagić se Algebrinom predavačkom timu pridružila 2018. godine te nakon niza uspješno odrađenih edukacija, 2021. godine postaje stalna članica tima za provedbu nastave. Kao vanjski suradnik, sudjelovala je u projektu pripreme sustava za upravljanjem učenjem u svrhu stručnog osposobljavanja i usavršavanja državnih dužnosnika, državnih službenika i zaposlenika u pravnim osobama s javnim ovlastima, izabranih dužnosnika i službenika u tijelima lokalne i područne (regionalne) samouprave te obrazovanja odraslih, a s ciljem trajnog podizanja razine kvalitete njihovog znanja, vještina i sposobnosti.


Katarina Antolković

Katarina Antolković

Katarina Antolković  je magistra sociologije i pedagogije. Nakon nekoliko godina rada u srednjoj školi kao stručna suradnica pedagoginja, od 2021. zapošljava se u Algebri. Prvi period primarno se bavila regrutacijom i selekcijom predavača, a od ove godine je na poziciji koordinatorice za razvoj predavača.


Mirna Šeb

Mirna Šeb

Mirna Šeb je magistra pedagogije s iskustvom rada u osnovnom i srednjem školstvu te obrazovanju odraslih. U Algebri je voditeljica tima za razvoj obrazovnih sadržaja koji izrađuje standarde kvalifikacija, mikro i djelomične kvalifikacije te razvija programe obrazovanja za odrasle i nastavni materijal za predavače i polaznike. U radu ustanove sudjeluje i kao andragoška voditeljica, članica Odbora za kvalitetu i članica Povjerenstva za provedbu unutarnje prosudbe.


Božena Dujmović Mekanj
Preuzmite prezentaciju
Preuzmite prezentaciju

Božena Dujmović Mekanj

„Andragoška dokumentacija u elektroničkom obliku u kontekstu zakonske regulative i vanjskog vrednovanja ustanova za obrazovanje odraslih“

Ovo predavanje će nam dati uvid u andragoške dokumentacije u elektroničkom obliku u kontekstu zakonske regulative i vanjskog vrednovanja ustanova za obrazovanje odraslih, kao što su: ALPS – digitalne matične knjige, Imenici/Dnevnici, ostala digitalna andragoška dokumentacija, važeći zakonski propisi kojima je uređeno obrazovanje odraslih vs. Zakonski propisi koji uređuju osnovno i srednjoškolsko obrazovanje.

Božena Dujmović Mekanj
je magistra javne uprave. U Algebru se zapošljava 2023. godine kao voditeljica tima upravljanja dokumentacijom koji se brine o vođenju andragoške dokumentacije, drugih propisanih evidencija i izdavanju javnih isprava.